Panningen, Netherlands

Wietplanten opgespoord via satellietbeelden en drones in Reuver

Tijdens dronevluchten om wietteelt in mais-en aspergepercelen in Limburg op te sporen is er hennep aangetroffen in Reuver.
Niels van Rens | 21 september 2023 11:44 | Aangepast op 21 september 2023 11:44
Vooraf aan de dronevluchten werden de percelen bekeken via satellietbeelden door het bedrijf Blue Team Intelligence. Criminelen plaatsen steeds minder vaak hun planten middenin Limburgse akkers. Dat heeft volgens de Limburgse Land- en Tuinbouwbond onder andere te maken met steeds betere opsporingstechnieken.

Satellietbeelden
Het is voor het eerst dat satellietbeelden worden ingezet om hennepplanten in mais- en aspergevelden op te sporen. Zo kon vooraf worden ingeschat waar verdachte locaties lagen en konden de drones gerichter worden ingezet. Reuver was één van de locaties die als verdacht werd aangemerkt en ook daadwerkelijk hennepplanten bleek te bevatten.

Samenwerking
De Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) speelt al jaren een belangrijke rol in de hennepbestrijding in het buitengebied in onze provincie. Ook dit jaar heeft de LLTB de handen ineen geslagen met de Provincie Limburg, Politie Limburg en Platform Veilig Ondernemen Limburg (PVO) om samen te werken aan een veiliger buitengebied. 

Minder wietteelt op landbouwpercelen
"Het aantal gevonden wietplanten is de laatste jaren fors gedaald", zegt LLTB-voorzitter Thijs Rompelberg. "Tien jaar geleden vonden we nog 50.000 hennepplanten in de velden, dit jaar zijn het tientallen." Rompelberg vervolgt: "Zo’n 8.000 maispercelen worden nu via satelliet bekeken en teruggebracht naar ruim 150 verdachte locaties. Daarmee kunnen de drones zeer gericht ingezet worden, hetgeen tijd, geld en energie bespaart. Alle betrokken partijen zijn dan ook enthousiast over deze werkwijze en samenwerking."

Lees ook

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...

Meijels Mannenkoor en zangvereniging uit Weert slaan handen ineen voor winterconcert

Het Meijels Mannenkoor gaat op vrijdag 19 december samen met Gemengde Zangvereniging Con Amore uit W...