Panningen, Netherlands

De Moennik Bèzonger 5 is uit

De nieuwste editie van De Moennik Bèzonger 5 van Heemkundevereniging Helden, is weer uit.
De redactie | 22 december 2025 18:35 | Aangepast op 22 december 2025 18:35
Deze editie van Moennik Bèzonger, het speciale periodiek van Heemkundevereniging Helden staat dit keer volledig in het teken van de Kruisen en Kapellen binnen de voormalige gemeente Helden.

Het gaat om alle kruisen en kapellen die worden verzorgd door de gelijknamige werkgroep van de vereniging. In het tijdschrift zijn bijna veertig kruisen en ongeveer twintig kapellen uitgebreid beschreven. Per kern is een overzicht waarbij niet alleen de huidige objecten maar ook verdwenen elementen aandacht krijgen. Zo is een boeiend beeld van de lokale geschiedenis ontstaan.

Leden ontvangen de nieuwste editie van De Moennik in de brievenbus. Meld je aan als lid en ontvang vier keer per jaar een tijdschrift van de Heemkundevereniging Helden. Aanmelden kan online.
De Moennik is ook los verkrijgbaar bij Museum Peel en Maas in Helden, Toeristisch Informatie Huis/VVV in Panningen en bij Primera in Panningen.

Dit jaar een bijzonder kerstgeschenk voor de leden: ‘De schatkamer van Kepèl’. Deze brochure is opgezet als een verhalend fotoboek: Het cultureel erfgoed rond de Lazaristenkapel in Panningen is in beeld gebracht met foto’s van Jac. Willekens, voorzien van korte verhalen door Frans Rovers en Raf Janssen. De uitgave is een gezamenlijk initiatief van de Kepèlse Initiatiefgroep, die rondleidingen verzorgt in de kapel, en de Heemkundevereniging Helden.

Lees meer over:

De Moennik|

Lees ook

De Moennik 85 met boordevol heemkundig nieuws

De nieuwe editie van De Moennik, het tijdschrift van Heemkundevereniging Helden, is weer uit.

Nieuwe editie De Moennik 83 weer boordevol nieuws

De nieuwe editie van De Moennik, het tijdschrift van Heemkundevereniging Helden, is weer uit.

Editie 82 van De Moennik is uit

De nieuwste editie van De Moennik is verschenen. Het tijdschrift van de Heemkundevereniging Helden, ...

Op missie voor God en Vaderland: Heldense soldaten in Nederlands-Indië

Op missie voor God en Vaderland. Dat is de titel van een speciale uitgave van De Moennik, het histor...

Tachtigste editie van De Moennik met verhaal over middeleeuws ‘Panningerhof’

Deze vrijdag is er een nieuwe uitgave van het historisch tijdschrift De Moennik verschenen. Daarin s...

De Moennik 75 is verschenen

De nieuwe uitgave van Historisch Tijdschrift De Moennik van Heemkundevereniging Helden ligt weer kla...