Panningen, Netherlands

Minste inbraken van Limburg in gemeente Beesel

Beesel kende van alle Limburgse gemeenten de minste inbraken in 2023. Dat blijkt uit cijfers van Independer.
Youri Buis | 26 maart 2024 14:29 | Aangepast op 26 maart 2024 14:29
In 2023 vonden er vier inbraken plaats in de gemeente Beesel, het kleinste aantal van de hele provincie. Allemaal waren ze geslaagd.

Peel en Maas
In Peel en Maas lukte het inbrekers om in driekwart van de gevallen onreglementair binnen te komen. Van de 47 inbraken in 2023 slaagden er 35. Twaalf inbraken gingen mis.

Limburg en landelijk
Andere Limburgse gemeenten die een relatief hoog percentage geslaagde inbraken noteren, zijn Voerendaal (100 procent), Mook en Middelaar (bijna 92 procent), Echt-Susteren (88 procent) en Gulpen-Wittem (ruim 84 procent). In totaal werd er 1.367 keer ingebroken in Limburg. In de landelijke top 3 scoren de gemeenten Maashorst, Zutphen en Tilburg het hoogst.

Goedkopere woningen
Inbrekers waren volgens Independer vooral succesvol in woningen met een lagere WOZ-waarde. Huizen met een gemiddelde WOZ-waarde van maximaal 200.000 euro waren voor 78 procent slachtoffer van inbraak. Daarnaast wordt er op Tweede Paasdag, in de vakantieregio’s Noord- en Midden-Nederland, gemiddeld zo’n 20 procent vaker ingebroken.

Lees ook

Subsidie sportakkoord ook in 2026 naar Vorkmeer na nieuwe aanvraagronde

Vorkmeer is ook in 2026 zeker van de subsidie voor het Lokaal Sport Akkoord en Brede Regeling Combin...

Aantal diabetici stijgt het hardst in Peel en Maas, ook Beesel in top drie

Steeds meer mensen in Nederland hebben diabetes. Dat is ook in Limburg zo, waar 7,6 procent van de i...

Peel en Maas werkt aan versterking van weerbaarheid bij noodsituaties

De gemeente Peel en Maas zet de komende tijd stappen om inwoners, ondernemers en organisaties beter ...

Opslaglocatie in Beesel gecontroleerd: gemeente en ACT! Interventieteam treffen 26 opslagruimtes aan

In de gemeente Beesel heeft het ACT! Interventieteam onlangs een bestuurlijke controle uitgevoerd bi...

Jeugdlintje voor broers Teun en Noud van Heugten uit Kessel

Teun (9) en Noud (6) van Heugten uit Kessel hebben het jeugdlintje van de gemeente Peel en Maas ontv...

Minder vaak GFT opgehaald: tijdelijke aanpassing vanaf 24 november

De inzameling van GFT-afval in Peel en Maas verandert tijdelijk.