Panningen, Netherlands

Nieuwe kinderburgemeester gezocht in Peel en Maas

De gemeente Peel en Maas is op zoek naar een nieuwe kinderburgemeester. Burgemeester Wilma Delissen heeft hiervoor een oproep gedaan. Alle kinderen uit Peel en Maas die in groep 7 van de basisschool zitten, kunnen zich melden voor deze functie.
Youri Buis | 29 augustus 2023 11:07 | Aangepast op 29 augustus 2023 11:07
Assistent
Als kinderburgemeester ben je de assistent van de echte burgemeester. Samen gaan jullie op pad om bijzondere momenten en gelegenheden te bezoeken. Denk bijvoorbeeld aan de sleuteloverdracht bij het jeugdcarnaval, het uitreiken van een onderscheiding en bijeenkomsten tijdens Dodenherdenking. Ook mag de kinderburgemeester meedenken over onderwerpen die kinderen aangaan, zoals spelen, sport en onderwijs.

Voorwaarden
Om kinderburgemeester te worden, moet je wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo is het belangrijk dat je zelf uit de gemeente Peel en Maas komt en dat je in het schooljaar 2023-2024 in groep 7 zit. Verder vind je het leuk om nieuwe mensen te ontmoeten en heb je er geen problemen mee om in de belangstelling te staan. Ook moet je goed kunnen luisteren om te ontdekken wat er leeft onder kinderen, en ben je niet bang om een toespraak te houden.

Vlog
Wie geïnteresseerd is om Saar Fransen op te volgen als kinderburgemeester in Peel en Maas, kan solliciteren door een vlog op te nemen. Dit is mogelijk tot en met 24 september 2023. Je doet er goed aan om eerst het filmpje van burgemeester Wilma Delissen te bekijken. Op donderdag 5 oktober kom je dan, na schooltijd, op ‘sollicitatiegesprek’ in het Huis van de Gemeente. Uiteindelijk wordt de nieuwe kinderburgemeester op 20 november geïnstalleerd, op de Internationale Dag van de Rechten van het Kind.

Lees ook

Sterk verenigingsleven in Peel en Maas, minder stress en eenzaamheid

Inwoners van Peel en Maas voelen zich vaker gezond dan twee jaar geleden. Dat blijkt uit de Gezondhe...

Kas bij voormalige VMBO-locatie Panningen wordt gesloopt

Het college van Peel en Maas heeft besloten de oude kas bij de voormalige VMBO-school in Panningen t...

Moet de oude schuilkelder in Panningen opnieuw in gebruik worden genomen?

Nu het kabinet gemeenten oproept om schuilplekken aan te wijzen voor het geval van oorlog of een gro...

Peel en Maas kent beperkte animo voor nieuwe stoppersregeling

In Peel en Maas hebben de laatste periode slechts tien veehouders gemeld voor de laatste stoppersreg...

Peel en Maas sluit 2024 af met positief resultaat, maar dat is ‘geen overbodige luxe’

De gemeente Peel en Maas heeft het jaar 2024 afgesloten met een positief financieel resultaat van ru...

Plan om mest om te zetten in energie stokt in Grashoek, maar blauwdruk ligt er

Een innovatief plan om mest om te zetten in energie komt voorlopig niet van de grond in Grashoek. Do...