Panningen, Netherlands
Terug

Bouwstart nieuwbouwproject Reuver: 49 woningen

dba29eb84a68a134693277f15ebc829b.jpg

In Reuver is donderdag het startsein gegeven voor de bouw van het nieuwbouwproject aan de Rustoord. In opdracht van woningcorporatie Nester realiseert BAM Wonen hier 49 duurzame woningen, gelegen in een groene en rustige omgeving vlak bij het Kloosterpark. Het project draagt voortaan de naam Bösveld, een naam die werd bedacht door leerlingen van basisschool De Bösdael.

Eric Reijnders |  | Aangepast op
Het plan bestaat uit drie typen woningen: jongerenwoningen in de vorm van studio’s en appartementen, levensloopbestendige huurwoningen en levensloopbestendige appartementen in het middenhuursegment.

In totaal worden er 21 jongerenwoningen, 16 levensloopbestendige woningen en 12 middenhuurappartementen gebouwd. Volgens Nester-directeur Harrie Oosterlee zorgt dit voor een breed aanbod aan woningen voor verschillende doelgroepen. “Met deze woningen voegen we duurzame en betaalbare woningen toe, voor starters, gezinnen én senioren.”

Motivatiebrief
Opvallend is dat jongeren die in aanmerking willen komen voor een studio of appartement zich moeten aanmelden met een motivatiebrief. De initiatiefnemers willen hiermee bewoners aantrekken die daadwerkelijk iets willen bijdragen aan de leefbaarheid in de wijk. Ze benadrukken dat vooral lokale jongeren worden aangemoedigd om te reageren.

“We vinden het belangrijk dat bewoners niet alleen ergens wonen, maar ook onderdeel zijn van de gemeenschap. Een buurman helpen of samen het groen bijhouden, dat versterkt de betrokkenheid in de wijk,” klinkt het. De aanpak sluit volgens hen aan bij een moderne kijk op woningbouw, waarin niet alleen de woningen zelf centraal staan, maar ook hoe een buurt sociaal functioneert.

Toekomstbestendige wijk
Wethouder Anouk Huijs noemt het project een belangrijke stap voor Reuver. Op de locatie waar eerder twintig kenmerkende witte huisjes stonden, ontstaat volgens haar een nieuwe, diverse en toekomstbestendige wijk. “Met deze woningbouwontwikkeling bouwen we aan een leefbare buurt die past bij de wensen van deze tijd. We creëren hier een plek waar verschillende doelgroepen zich welkom voelen,” aldus Huijs.

Leerlingen uit groep 6 en 7 van basisschool De Bösdael mochten meedenken over de naam van het project. Uit alle inzendingen werd uiteindelijk Bösveld gekozen.

Lees ook

ongeluk koningslust.jpg

Zwaar ongeval met twee personenauto’s op N560 bij Koningslust

De hulpdiensten zijn dinsdagochtend rond 07.48 uur massaal uitgerukt voor een ernstig verkeersongeval op de N560 ter hoogte van Koningslust, in de rijrichting van de A67 naar Venlo.

optocht baarlo.png

Vastelaovend

Terugkijken: Optocht Baolder

Zon, regen en veel kleurrijke gezichten bij de optocht in Baarlo. Jan Kluthausen en Jan Engels doen verslag van de optocht van CV De Kook in Baarlo.

erik manders.png

Vastelaovend

Na tegenslag toch prijs: Erik Manders wint vanuit de auto

Een grote wens ging in vervulling voor Erik Manders uit Panningen toen hij in november werd uitgeroepen tot prins voor het leven. De goedlachse carnavalsliefhebber trekt al jaren mee met meerdere optochten in de gemeente en zag daarmee zijn grootste droom werkelijkheid worden. Maar vlak voor carnaval ging het mis.

Optocht Maasbree 2026.jpeg

Terugkijken: de optocht van Maasbree

De grote optocht van Maasbree stond maandag op het programma. De organisatie was in handen van de optochtcommissie van CV D’n Hab. Kijk de optocht hier terug. Het commentaar wordt verzorgd door Jan-Tim Timmermans.

Optocht Panningen 2026.jpeg

Terugkijken: de optocht van Kepèl

De traditionele optocht trok maandagmiddag door de straten van Kepèl. Kijk de optocht hier terug, met het commentaar van Bart Nelissen en Karin Jacobs.

Optocht Reuver 2026.jpeg

Terugkijken: de optocht van Reuver

De Groeëte Optoch van Reuver trok maandag door de straten van het dorp, georganiseerd door Vastelaovesvereiniging De Windjbuujels. Het thema van dit jaar was 'Vastelaovend kènt gèn tied'. Het commentaar is van Hans Boonen, het camerawerk van Hans Oijen.