Panningen, Netherlands
Terug

Column Het Bouwens: Nieuwe ‘frisse’ ideeën in de politiek zijn altijd goed, toch?

aa4364271fa1ca5be6e707899e7d9080.jpg

Wij vinden dat jongeren, op dit moment, niet genoeg gehoord worden in zowel de regionale als nationale politiek, bevestigen ook raadsleden. Dit heeft te maken met verschillende zaken. Enerzijds staan politieke partijen er niet echt voor open, anderzijds zijn jongeren vaak niet geïnteresseerd.

De redactie |  | Aangepast op
“Ik vind het te saai” of “Het boeit mij niet” zijn uitspraken die je vaak voorbij hoort komen, maar niet alle jongeren denken er zo over. Sterker nog, het aantal jongeren dat interesse heeft in de politiek is de afgelopen jaren flink toegenomen. Wij denken dat het van groot belang is voor de democratie om jongeren inspraak te geven in de politiek. De toekomst is zoals ze zeggen “van ons”.

Als het om jongeren gaat, bedoelen wij de leeftijdsgroep 16 tot en met 22 jaar. Zij nemen steeds actiever deel aan de samenleving en lopen dus ook tegen problemen aan. Als partijen met jongeren in gesprek gaan, kunnen ze ervoor zorgen dat jongeren mee de politiek kunnen bedrijven waardoor er meer problemen verholpen kunnen worden.

Door: Maud, Yon, Sil en Niek
7e7c898a37ba9d83ebc79d3062358707.jpg

Lees ook

Voetbal foto.jpg

CDA stelt vragen over kunstgrasvelden bij voetbalverenigingen Peel en Maas

De CDA-fractie in de gemeenteraad van Peel en Maas heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de behoefte aan kunstgrasvelden bij voetbalverenigingen in de gemeente. Aanleiding is onder meer een eerdere toezegging van het college om onderzoek te doen naar deze behoefte, evenals toenemende signalen vanuit de verenigingen zelf.

pexels-12photography-342905-13460413.jpg

Peel en Maas verlengt opvang van zwerfdieren

De gemeente Peel en Maas verlengt de afspraken met Dierenasiel De Beestenboel en Dierenambulance Midden-Limburg (DAML) voor de opvang van zwerfdieren. Tegelijkertijd wordt samen met zeven andere gemeenten gewerkt aan een oplossing voor de lange termijn.

ggo_foto_gemeentehuis_panningen_totaalbeeld.jpg

Hoe staat Peel en Maas er financieel voor?

Veel Limburgse gemeenten verwachten de komende jaren miljoenen euro’s tekort te komen, blijkt uit een onderzoek van accountantskantoor BDO. Toch krijgen bijna alle gemeenten een voldoende voor hun financiële situatie. Hoe zit dat in Peel en Maas?

Schermafbeelding 2026-01-28 115803.png

Kinderen De Omnibus uit Baarlo in finale Kinjer Vastelaovend Leedjesfestival met ´Vier ut!´

De kinderen van basisschool De Omnibus uit Baarlo staan zondag in de finale van het Kinjer Vastelaovend Leedjesfestival (KVL). Met hun nummer ´Vier ut´ behoren ze, onder de naam De Omnivaere, tot de elf finalisten.

IVN-Lezing stikstof.jpg

IVN-Lezing over stikstof

IVN De Steilrand organiseert een lezing over stikstof.

IMG-20251228-WA0001.jpg

Inzegening vernieuwde Mariakapel in de kerk van Kessel

Op zaterdag 31 januari 2026 om 17.30 uur zal de vernieuwde Mariakapel in de kerk van Kessel worden ingezegend door deken Varela. Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn.