gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

De Breurkes stoppen na komend vastelaovesseizoen: ‘Het is goed geweest’

de breurkes

Na 24 jaar komt er een einde aan de vastelaovestijd van De Breurkes uit Panningen. De broers Ludgard en René Scheres stoppen na het komende vastelaovesseizoen. De twee stonden door de jaren heen op tal van podia in Limburg en boekten meerdere successen op liedjesavonden en het LVK.

 | Aangepast op

Het besluit om te stoppen komt niet doordat Ludgard en René geen plezier meer beleven aan het optreden. Integendeel. „Wij vinden het nog leuk en we denken dat de mensen het nog steeds leuk vinden”, vertellen ze. Juist daarom vinden ze dit het juiste moment. „We willen niet dat mensen op een gegeven moment denken: daar heb je die twee weer.” De Breurkes kijken terug op 24 bijzondere jaren. „We hebben ontzettend veel meegemaakt. Het is allemaal nog steeds leuk, maar het is ook goed geweest.”

De muzikale carrière van De Breurkes begon dicht bij huis, met deelname aan de liedjesavond in Panningen. De eerste jaren deden ze vooral voor de lol mee. Nadat hun optredens aansloegen, kwamen er steeds meer aanvragen uit andere plaatsen.

In de Wolke

Een belangrijk moment volgde in 2009, toen De Breurkes voor het eerst de finale van het Limburgs Vastelaovesleedjes Konkoer (LVK) bereikten, met een nummer van Marijke Gijsen. In 2013 volgde met 'In de Wolke' opnieuw een groot succes. Met dat nummer eindigden ze als zesde tijdens het LVK. Vanaf dat moment groeide hun bekendheid in de rest van Limburg verder.

De afgelopen jaren werden de nummers geschreven door Mark van Mullekom en Robert Janssen. De Breurkes wonnen door de jaren heen zes keer de liedjesavond in Panningen en vier keer het P&M Liedjesfestival. Daarnaast wisten ze meerdere keren door te dringen tot de LVK-finale.


Vastelaovend veranderde

In ruim twee decennia zagen Ludgard en René ook de vastelaovend en de bijbehorende muziek veranderen. Nieuwe, jonge artiesten kwamen op en andere muziekstijlen deden hun intrede. De Breurkes kozen er steeds voor om muziek te blijven maken die bij henzelf paste.

Minstens zo belangrijk als de prijzen en optredens zijn voor de twee de vriendschappen die in al die jaren zijn ontstaan. Ze leerden veel andere vastelaovesartiesten kennen en hebben met een groot aantal van hen nog altijd contact.


Eindigen waar het begon

De Breurkes nemen niet stilletjes afscheid. Komend seizoen gaan ze nog één keer vol de vastelaovend in. Daarbij keren ze ook terug naar de liedjesavond in Panningen. „Daar zijn we ooit begonnen en daar willen we ook eindigen.” De Breurkes schrijven zich bovendien nog één keer in voor het LVK. Daarnaast staan er al veel optredens op de agenda voor hun laatste seizoen.

Helemaal afscheid nemen van muziek doen Ludgard en René waarschijnlijk niet. Zingen doen ze nog altijd graag en ze denken erover na om samen verder te gaan met bijvoorbeeld Nederlandstalige muziek buiten de vastelaovend.

Lees ook

Brandweer

Tankstation in Panningen ontruimd na melding van gaslucht

Een tankstation aan de Maasbreeseweg in Panningen is zaterdagmiddag korte tijd ontruimd geweest na een melding van een gaslucht. De brandweer kwam ter plaatse om de situatie te onderzoeken. Uit voorzorg blijven de LPG-installaties tot en met maandag afgesloten.

Jukebox Time

JukeBoxTime Open Air keert terug ter nagedachtenis aan Gerrit Hillen

JukeBoxTime Open Air keert in 2027 terug. Op zondag 6 juni organiseren vrienden van de in 2025 overleden Gerrit Hillen samen met Scouting Lambertus in Reuver een bijzondere editie van het muziekevenement. Een middag in de geest van Gerrit, vol nostalgische jukeboxmuziek, herinneringen en gezelligheid.

ba77206c-8866-4984-bd83-848797f1047a

Ambachtelijke verswinkels in Peel en Maas en Beesel delen mee in landelijke impactprijs

Lokale verswinkels in Peel en Maas en Beesel delen mee in een landelijke overwinning. Vers Voor Vandaag, het initiatief dat samen met ambachtelijke versspecialisten voedselverspilling tegengaat en consumenten laat kennismaken met lokale winkels, heeft de Brute Bonen Koffiechallenge gewonnen. De jury was vooral onder de indruk van de combinatie van minder voedselverspilling en meer waardering voor het lokale ambacht.

De wereld van... Ed Janssen

Oud-topscheidsrechter Ed Janssen uit Meijel openhartig over voetbalcarrière en donkere periode:

Hij floot 426 wedstrijden in het betaald voetbal, stond op het veld met Lionel Messi en maakte als lid van het scheidsrechtersteam van Björn Kuipers het internationale topvoetbal van dichtbij mee. Maar achter de indrukwekkende carrière van oud-topscheidsrechter Ed Janssen uit Meijel schuilt ook een persoonlijk verhaal. Na zijn afscheid van het voetbal belandde hij in een moeilijke periode, waarin hij kampte met een depressie en zijn huwelijk strandde. In het programma De Wereld van Ed Janssen sprak hij met presentator Pascal Meijer over zijn jeugd, zijn hoogtepunten en de keerzijde van het topsportbestaan.

1940-1945-unsplash

Agenda

Lezing over Noord- en Midden-Limburg 1944-1945

Probus Peel en Maas organiseert dinsdag 20 oktober een lezing over een van de meest ingrijpende gebeurtenissen uit onze geschiedenis. Gebeurtenissen die grote invloed hebben gehad op het leven van onze ouders en grootouders.

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.