De inloopavond vindt plaats woensdag 6 april bij de familie Hartman aan de Boerderijweg 10 te Heibloem tussen 18.00 en 20.00 uur. Aanmelden voor de inloopavond kan door een mail te sturen met daarin je naam en 'ontwerp Waterbloem' naar: Jacques Timmermans:
j.j.timmermans@waterschaplimburg.nl .
Waterschap Limburg: “Bij de Natte Natuurparel Waterbloem bij de Boerderijweg willen we de waterkwaliteit verbeteren. Dit doen we door te voorkomen dat er invloed is van gebiedsvreemd water in het gebied Waterbloem. Vooral in het deelgebied Wijenhout is dit belangrijk. We scheiden hier het natuur- en landbouwwater door het landbouwwater om het natuurgebied heen te leiden via de Roggelsebeek en Zwartwaterlossing. Daarnaast houden we water vast in het natuurgebied door het toepassen van gronddammen en stuwen”.
“Bij de locatie boven Neer werken we aan een beter passend watersysteem voor landbouwkundig gebruik. Wateraanvoer voor peilbeheer van sloten in droge tijden, met behoud van voldoende afwatering in natte tijden. Dat doen we door middel van het plaatsen van stuwen en verbinden van beken. Verder wordt hier door de aanleg en regeling van onderhoudspaden langs de beken de onderhoudssituatie en mogelijkheid hiertoe verbeterd”.
Het definitief ontwerp is tot stand gekomen op basis van de ingebrachte wensen en ideeën van bewoners en belanghebbenden. Het Waterschap heeft een definitief ontwerp gemaakt met alle maatregelen die nodig zijn en volgt vervolgens de gebruikelijke procedures.