Panningen, Netherlands

Stijging van aantal woningen met zonnepanelen in Beesel en Peel en Maas

Ondanks een dalende verkoop van zonnepanelen in 2024, is het aantal huizen met panelen in sommige Limburgse gemeenten toch flink toegenomen. Ook in de gemeenten Beesel en Peel en Maas is dat het geval, al is de stijging hier wel minder fors.
De redactie | 29 juli 2025 13:57 | Aangepast op 29 juli 2025 13:57
Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS, geanalyseerd door energiebedrijf Zonneplan.

Lichte stijging
In Peel en Maas steeg het aantal huizen met zonnepanelen het afgelopen jaar licht met bijna 8 procent. Er kwamen 785 woningen met zonnepanelen bij. In totaal beschikt ruim 57 procent van de woningen in de gemeente over zonnepanelen.

Verhoudingsgewijs kent de gemeente Beesel met 10,5 procent een iets hogere stijging. Daar werden 305 woningen voorzien van zonnepanelen in 2024. Zo’n 52,5 procent van de huizen in deze gemeente heeft ze.

Meer koopwoningen
De lokale cijfers staan in schril contrast met andere gemeenten. Het aantal woningen met zonnepanelen steeg in Limburg het hardst in de gemeente Bergen: 20 procent. Als een van de grootste Limburgse gemeenten kent Venlo de meeste zonnepanelen.

Afgezet tegen het aantal woningen is het echter Horst aan de Maas dat aan kop gaat. Dat komt volgens Zonneplan vooral doordat er in deze regio veel koopwoningen zijn. In gemeenten met veel huurwoningen of appartementencomplexen is het lastiger om panelen te plaatsen.

Einde salderingsregeling
Volgens Zonneplan heeft de terugval te maken met het naderende einde van de salderingsregeling en de invoering van terugleverkosten. Hierdoor krijgen mensen minder geld terug voor de stroom die zij niet zelf gebruiken maar aan het net leveren.

Lees ook

Wouter Hunnekens lijsttrekker D66 Peel en Maas bij verkiezingen

Wouter Hunnekens wordt de lijsttrekker van D66 bij de komende gemeenteraadsverkiezingen. De leden va...

Voorbereiding gestart voor vernieuwing hoogspanningslijn door Peel en Maas

De hoogspanningslijn die door de buitengebieden van Egchel, Beringe en Grashoek loopt, wordt de kome...

Gemeente Beesel helpt nieuw dorpsservicepunt opstarten

De gemeenteraad van Beesel steunt het nieuwe dorpsservicepunt in het dorp Beesel. Het dorpsservicepu...

Beesel onderzoekt betrokkenheid van woningzoekenden bij woningbouwprojecten

Woningzoekenden in Beesel moeten actiever betrokken worden bij woningbouwprojecten. Dat riepen het C...

Grote Clubactie levert recordopbrengst op, 28.000 euro opgehaald in Peel en Maas

De Grote Clubactie heeft dit jaar een recordbedrag van ruim 24 miljoen euro opgehaald. Nooit eerder ...

Beesel breidt toezicht uit: één extra BOA voor meer veiligheid in de wijken

De gemeenteraad van Beesel heeft besloten om een extra BOA in te zetten. Hiermee wil de gemeente de ...