Panningen, Netherlands

Oud-wethouder Beesel overleden

Ton Verlijsdonk, een voormalig politicus uit Reuver, is op 73-jarige leeftijd overleden na een periode van ziekte. Hij was lange tijd betrokken bij de Beeselse politiek en was twee termijnen wethouder.
Youri Buis | 7 november 2023 15:52 | Aangepast op 7 november 2023 15:52
VLP
Verlijsdonk begon zijn politieke carrière in 1974 als raadslid in de gemeenteraad van Beesel. In de jaren negentig en in 2010, namens de VLP, werd hij tot wethouder benoemd en beheerde portefeuilles zoals volkshuisvesting, ruimtelijke ordening, milieu, duurzaamheid en participatie.

Naast zijn politieke betrokkenheid was Verlijsdonk ook ondernemer en directeur van metaalgieterij Metaco.

Bewustwording
Verlijsdonk was maatschappelijk actief op meerdere gebieden en was mede-initiatiefnemer van stichting De Groene Vogel, die zich richt op energiebesparing- en opwekking in woningen op basis van bewustwording en gedragsverandering. Hij ontving ook de onderscheiding Lid in de Orde van Oranje-Nassau voor zijn inzet voor de samenleving.

Lees ook

Provincie en gemeente Beesel ondertekenen Leefbaarheidsakkoord over nieuwe Schakel

Gedeputeerde Michael Theuns, wethouder Linda van den Beucken en burgemeester Martijn Derks hebben do...

VLP stelt vragen over klachten wegwerkzaamheden in Reuver

De VLP heeft vragen gesteld aan het college over de werkzaamheden in de Wildenkamp en Burgemeester M...

Expositie van Reuverse kunstenares over seksueel misbruik te zien in gemeentehuis

Met portretten en interviews brengt kunstenares Henriëtte van Gasteren ongehoorde stemmen van zowel ...

VLP wil duidelijkheid over toekomst markant pand ‘Ons Belang’

De activiteiten rond het historische pand aan de Keulseweg 33 in Reuver vallen inwoners de laatste w...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Aantal diabetici stijgt het hardst in Peel en Maas, ook Beesel in top drie

Steeds meer mensen in Nederland hebben diabetes. Dat is ook in Limburg zo, waar 7,6 procent van de i...