Panningen, Netherlands
Terug

Recept van de maand: frisse salade met asperges

0f7fd8591c0b6a610a377e1e5557f08b.jpg

Elke maand presenteert Ingrid een recept in Dwars Door Limburg. Deze maand is dat een frisse salade met verse witte asperges & Hollandse garnalen.

 | Aangepast op
Asperges worden vaak gemaakt met ei, ham en saus. Maar er is zoveel meer mogelijk met dit witte goud! Met een heerlijk gerecht van asperges voorzie je je lichaam van vitamine K, vitamine C, vitamine B1, B2, vitamine E en foliumzuur (vitamine B11). Daarmee zorgen ze voor je hele lichaam. Van celdeling tot je immuunsysteem, van bloedstolling tot je huid, haar en botten. En het is nog lekker ook!
Voor 3-4 personen:
Maak een basissalade van Lollo Biondo en Lollo Rosso, eikenbladsla, rucola, botersla en / of andere soorten die jij lekker vindt.
  • Snij enkele olijven in 4 stukjes.
  • Een rode of gele paprika in dunne reepjes.
  • 10-15 Cherrytomaatjes halveren.
  • 4 tot 6 radijsjes in kleine reepjes.
  • 1 stengel bleekselderij in kleine stukjes snijden.
  • 1 rode ui in fijne ringen gesneden.
  • Snij dunne schijfjes courgette met een kaasschaaf. Gebruik een halve courgette.
  • Wok van asperges met garnalen voor over de salade:
  • 750 -1000 gram asperges
  • 500-600 gram garnalen
  • 2-3 teentjes knoflook of 1 bolletje.
  • Handje dille, handje peterselie, handje tijm, handje bieslook en handje basilicum
  • 1/2 citroen
  • Eventueel balsamicoazijn
  • Peper en zout
  • Zorg dat de garnalen gebruiksklaar zijn. Je kunt ze ook gepeld kopen uiteraard.
  • Asperges schillen. De onderkant afsnijden en weggooien. Snij dan de stengels in stukjes van zo’n 2 cm.
  • Knoflook fijnhakken. Als je verse kruiden gebruikt, hak dan een handje dille, een handje tijm en een handje basilicum fijn en meng dit met de knoflook. Je kunt uiteraard ook gedroogde kruiden gebruiken. Hak ook een handje peterselie en bieslook fijn en bewaar dit even apart.
  • Doe de olijfolie in een wok en roerbak de asperge partjes en de garnalen kort. Doe het knoflook- kruiden mengsel erbij en wok een minuutje mee. Er komt vocht van de asperges, laat het mengsel daar zo’n 5-6 minuten in pruttelen. De asperges mogen best nog een beetje knapperig zijn, dus hou dit in de gaten! Voeg dan de citroensap toe. Breng op smaak met peper en zout. Voeg als laatste de fijngehakte peterselie en bieslook toe. Zelf hou ik van balsamico azijn en dat voeg ik altijd nog een beetje toe.
  • Hou je van romig dan kun je wat room toevoegen.
  • Dit basis wokgerecht is lekker over een salade, maar kan ook gecombineerd worden met volkorenpasta of courgetti bijvoorbeeld.
  • Hou je niet van garnalen, gebruik dan bijvoorbeeld kip.

Lees ook

24-4Stichting de Springer - Hollandse avond.jpg

Agenda

Discoavond voor mensen met beperking

Stichting De Springer organiseert een Hollandse avond voor mensen met een beperking op vrijdag 24 april.

Banenmarkt 2026.png

Banenmarkt trekt zoekers en twijfelaars: “Je moet jezelf blijven ontwikkelen”

In het gemeentehuis vond woensdag weer de jaarlijkse banenmarkt plaats. Werkzoekenden kregen vier uur de tijd om zich te oriënteren tussen meer dan 400 vacatures van in totaal veertig bedrijven en organisaties. Sectoren als zorg, bouw, techniek, metaal en industrie waren ruim vertegenwoordigd.

zebra.jpg

Rijksweg in Reuver tijdelijk afgesloten voor aanleg zebrapad bij Passage

De Rijksweg in Reuver is woensdag 22 april tijdelijk afgesloten vanwege werkzaamheden. De afsluiting geldt van 07.00 tot 17.00 uur tussen de Stationsstraat en de Pastoor Vranckenlaan.

TheaterShizzle.png

TheaterShizzle debuteert met eigenzinnige voorstelling in Panningen

Een nieuwe theatergroep dient zich aan in Panningen. TheaterShizzle - bestaande uit Leon en Danielle Tillemans, Mira Keizer en Reimke Knapen - brengt op vrijdag 24 april hun allereerste voorstelling op de planken. De productie is te zien in GIPA Kunsthal.

IVNroodharige wespbij.jpg

Agenda

IVN Lezing: Bijen belangrijke bestuivers

IVN Meijel organiseert een lezing over biodiversiteit met als titel: Bijen belangrijke bestuivers.

Traumahelikopter stock.jpg

Vrouw gewond na val van paard in Meijels bosgebied, traumahelikopter opgeroepen

In het buitengebied van Meijel is donderdagochtend een vrouw gewond geraakt nadat zij van een paard was gevallen. Dat gebeurde aan de Vieruitersten, midden in een bosgebied.