De gemeente waarschuwt dat er de komende tijd meer dode (water)vogels worden aangetroffen bij de Maas of op andere plekken. ‘’Het belangrijkste advies is om de vogels niet met blote handen aan te raken en voorzorgsmaatregelen te nemen bij het opruimen van de vogels’’, zo laat een woordvoerder van de gemeente weten.
Opruimen van de vogels
De eigenaar van de grond waarop de vogel ligt, is verantwoordelijk voor het (laten) opruimen van dode vogels. Op grond van de gemeente wordt een dode vogel door de buitendienst opgeruimd. Medewerkers van de buitendienst maken de komende periode twee keer per week een ronde door het gebied bij de Maas. Als zij dode vogels tegen komen op gemeentegrond, ruimen ze deze op.
Contact
Inwoners die binnen 10 dagen na in contact te zijn geweest met dode (water)vogels en toch griepklachten krijgen, worden verzocht contact op te nemen met de huisarts of de GGD.