Panningen, Netherlands
Terug

Valpreventie in Noord-Limburg

7e76e1b2e955b70d616480765582a817

Het aantal doden in Noord-Limburg door ongelukkige vallen is de afgelopen jaren gestegen. Dit blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Om het aantal valincidenten terug te dringen, ondertekenden zorgverzekeraar VGZ en 7 gemeenten dinsdag een intentieverklaring voor een Health Impact Bond (HIB) Valpreventie Noord-Limburg.

Youri Buis |  | Aangepast op
Onlangs maakte het CBS bekend dat er in Nederland dagelijks 13 doden vallen door ongelukkige vallen. Vijf jaar geleden waren dit er nog “slechts” 8 per dag. Dit komt deels doordat er steeds meer ouderen zijn, maar het langer thuis wonen van ouderen speelt ook mee. Uit cijfers van VeiligheidNL blijkt dat in de regio Noord-Limburg naar schatting zo’n 20.000 valincidenten per jaar plaatsvinden onder ouderen. Dit leidt tot 7.000 medische behandelingen, 600 ziekenhuisopnames en 16 miljoen euro aan directe medische kosten.

In de komende vijf jaar worden zo’n 7.000 ouderen uit de regio gescreend op valrisico en mobiliteitsproblemen. Ook worden zij bewust gemaakt wat ze zelf preventief kunnen doen. Annemieke van Hees, Manager Inkoop Integrale Zorg bij coöperatie VGZ: “Valpreventie is bewezen effectief en voorkomt veel persoonlijk leed. Het ontlast bovendien zorgprofessionals op bijvoorbeeld de Spoedeisende Hulp. In Noord-Limburg hebben we veel oudere verzekerden en het is mooi dat we nu in de gemeenten een partner vinden om dit echt samen op te pakken. Daarmee zetten we ons gezamenlijk in voor de kwaliteit en betaalbaarheid van de zorg.” Onderzoek van VeiligheidNL, Vilans en Erasmus MC laat zien dat deze interventie 1,6 euro aan maatschappelijke baten oplevert voor elke geïnvesteerde euro. Tegelijkertijd vallen die baten bij verschillende partijen, over meerdere jaren.

Lees ook

ORANGE THE WORLD

Doe mee: Deel je boodschap voor Orange the World

In aanloop naar het Orange the World Event Peel en Maas maakt Omroep P&M een serie video’s waarin vrouwen uit de gemeente hun stem laten horen. In filmpjes van ongeveer 20 tot 30 seconden delen zij een persoonlijke boodschap over veiligheid, respect en het opkomen voor elkaar.

Stroom net stock

Stroomstoring treft Reuver

In Reuver en de rest van de gemeente Beesel hebben inwoners en bedrijven zondagochtend enige tijd zonder stroom gezeten.

25-8Historisch Café Grashoek

Agenda

Historisch Café PeelenMaasNet in Grashoek

PeelenMaasNet organiseert een Historisch Café in Grashoek. De geheimen van Peelvondsten ontrafeld.

FB_IMG_1786274179857

Makers Draaksteken starten klein Theater Beesel voor jong talent

Drie regisseurs en de voormalig voorzitter van het Draaksteken beginnen een nieuw theaterinitiatief in Beesel. Met klein Theater Beesel willen Theo Geraets, Frank Rous, Huub Geerlings en Hans van Kruchten jong talent voorbereiden op toekomstige grote producties in het dorp.

rondje limburg

Rondje Limburg

Rondje Limburg: van de wafels van Willem tot een bijzondere expositie

Een rondje door Limburg met onder meer versgebakken wafels live voor de camera, een pakketbezorger die wordt gemist en een waterkering dwars door een restaurant. Dat en meer zie je een nieuwe aflevering van Rondje Limburg.

IMG-20260808-WA0058

Opnieuw brand in Heldense Bossen

De brandweer heeft de werkzaamheden na de bosbrand in de Heldenss Bossen tussen Helden en Kessel afgerond. Het terrein is nageblust om te voorkomen dat het vuur opnieuw oplaait. De brandweereenheden keren terug naar de kazernes.