Panningen, Netherlands

Rechter wijst bezwaar tegen tuinbouwkas met zonnepanelen af

Stockfoto.
De rechtbank Limburg heeft het beroep tegen de vergunning voor een tuinbouwkas met zonnepanelen in Meijel ongegrond verklaard. Volgens de rechter voldoet het plan aan de geldende regels, ondanks bezwaren van omwonenden. Zij waren naar de rechter gestapt.
De redactie | 2 april 2025 09:16 | Aangepast op 2 april 2025 09:16
Vergunning voor tuinbouwkas
De zaak draait om een tuinbouwkas aan de Roggelsedijk in Meijel, waarvoor De Schoenmakers Group (DSG) een vergunning had gekregen. In deze kas worden sla en babyleaf geteeld. Omwonenden en andere belanghebbenden dienden bezwaar in tegen de vergunning. Zij stelden dat het project niet als glastuinbouwbedrijf kon worden aangemerkt, omdat het glas geen essentiële rol speelt in de teelt en de constructie voornamelijk bedoeld zou zijn voor het plaatsen van zonnepanelen.

Uitspraak rechtbank
De rechter ging niet mee in de redenering van de bezwaarmakers. Volgens de rechtbank eist het bestemmingsplan niet dat gewassen direct afhankelijk zijn van zonlicht dat door het glas binnenkomt. De kas voldoet aan de definitie van een tuinbouwkas, zoals beschreven in de planregels. Daarnaast achtte de rechter niet aannemelijk dat het project primair gericht is op energieopwekking, omdat uit het bedrijfsplan blijkt dat er sprake is van agrarische bedrijfsvoering. De bezwaarmakers kunnen nog in hoger beroep gaan.

Lees ook

Stijging van aantal woningen met zonnepanelen in Beesel en Peel en Maas

Ondanks een dalende verkoop van zonnepanelen in 2024, is het aantal huizen met panelen in sommige Li...

Straffen voor mannen uit Egchel en Helden voor poging tot afpersing oud-Jumbo-topman

De rechtbank in Den Bosch heeft donderdag de 38-jarige Olaf H. uit Egchel veroordeeld tot een gevang...

Burgemeester Vostermans praat bij EenVandaag over zonnepanelen op kassen

Steeds meer tuinbouwkassen zijn voorzien van zonnepanelen. En dat terwijl er onder die panelen amper...

Dakbrand door zonnepanelen in Beringe, honden in veiligheid gebracht

In Beringe is maandagmiddag brand uitgebroken in een dak van een woninggarage aan de Peelstraat. Dat...

Man uit Peel en Maas moet drie maanden de cel in voor betasten kleindochter

Een 73-jarige man uit Peel en Maas moet drie maanden de cel in omdat hij zijn kleindochter meerdere ...

Celstraf geëist tegen man uit Reuver die seks had met 13-jarig meisje

De officier van justitie heeft een celstraf van dertig maanden, waarvan zes voorwaardelijk, geëist t...