Panningen, Netherlands

Voorproefje Draaksteken bij nieuwjaarsbijeenkomst Beesel

Geluif in 't goeije, het motto van het Draaksteken, stond centraal bij de nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Beesel. Burgemeester Bob Vostermans blikte in zijn toespraak terug op het afgelopen jaar, waarin onder meer de opvang van vluchtelingen centraal stond.
De redactie | 11 januari 2023 09:58 | Aangepast op 11 januari 2023 09:58
De burgemeester sprak over het sentiment in de samenleving dat er veel problemen zijn in het land en of de opvang van vluchtelingen dan wel moet worden gedaan. "Je hoort mensen zeggen: 'Mot det nou wel'. Ik zeg volmondig 'ja'. Want dat zijn we verplicht om te doen om andere te helpen."

Terugblik
Het helpen van een ander en meer naar elkaar omkijken, was de boodschap van de Beeselse burgemeester. Daarbij blikte hij terug op het afgelopen jaar, waarin er een nieuwe gemeenteraad werd gekozen en ook een nieuw college gevormd. Ook daar sprak de burgemeester over.

Voorproefje
De aanwezigen kregen alvast een voorproefje van het Draaksteken te zien. De proloog werd opgevoerd. Draaksteken voorzitter Hans van Kruchten stak vervolgens het college in een Draaksteken outfit gestoken en daagde de gemeenteraad uit om tijdens het vrijwilligersfeest op 20 augustus te helpen als vrijwilliger. Bob Vostermans onderstreepte de samenwerking door af te sluiten met de spreuk van het evenement: 'Geluif in 't goeije'.

Meest gelezen

Energizer afwezig op Panningse kermis

De redactie | 9 jul 2025 16:42

LIVE: volg hier dag 1 van het OLS in Heythuysen

De redactie | 6 jul 2025 12:07

Naam 'Blokker' verdwijnt uit Panningen

De redactie | 10 jul 2025 08:53

Lees ook

Beesel organiseert feestweek rond 750-jarig bestaan

Ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van de gemeente Beesel vindt van 26 juli tot en met 3 augu...

Kledingbank mogelijk vaker in Beesel: raad wil betere toegang voor minima

Inwoners met een laag inkomen hoeven in de toekomst mogelijk niet meer helemaal naar Maasbracht voor...

Geen bewijs dat nieuwe dijk oorzaak is van wateroverlast in centrum Beesel

De nieuwe dijk in het Bussereind is níet de oorzaak van de recente wateroverlast in het centrum van ...

Burgemeester Martijn Derks van Beesel getrouwd

Burgemeester Martijn Derks is in het huwelijksbootje gestapt. Samen met zijn partner Anne gaf hij he...

Beeselse muziekvereniging KlanQ op concertreis naar Duitsland

Muziekvereniging KlanQ uit Beesel trekt vrijdag naar Duitsland voor een driedaagse concertreis. In K...

Afvalinzameling in gemeente Beesel verandert vanaf eind 2025

Vanaf eind 2025 verandert de manier waarop huishoudelijk afval in de gemeente Beesel wordt opgehaald...