Lederhosen, dirndls en Duitse feestmuziek voeren dit weekend weer de boventoon in Panningen. Vrijdag en zaterdag vindt de vierde editie van het Oktoberfest plaats. Het evenement trekt jaarlijks duizenden bezoekers. Organisatoren Martijn Lacroix en Lucas Peeters zijn bezig met de laatste voorbereidingen. „Het bier is zojuist geleverd en staat helemaal koud.”
De eerste avond van het Oktoberfest krijgt vrijdag een traditioneel karakter. „We hebben een traditionele avond met het aanslaan van het vat, de fanfare en de schutterijen”, vertelt de organisatie. Zaterdag gaat het tempo omhoog en staat vooral het feest centraal. „Dat wordt echt de feestavond.”
Tijdens het evenement komen bezoekers samen voor live muziek, entertainment en de bekende Oktoberfestsfeer. De organisatie verwacht verspreid over het weekend ongeveer 2000 bezoekers.
In aanloop naar het feest wordt op het terrein nog volop gewerkt. Toch maken Lacroix en Peeters zich geen zorgen of alles op tijd afkomt. „We hanteren eigenlijk geen schema, dus dan blijven we ook fijn op schema”, grappen ze.
De voorbereidingen verlopen volgens hen voorspoedig. Buiten is het grootste gedeelte inmiddels klaar. Binnen wordt de laatste hand gelegd aan de aankleding, het licht en het geluid. „Morgenavond om zeven uur zijn we prima klaar.”
Ook de bezoekers zelf dragen bij aan de sfeer. Hoewel traditionele Duitse kleding niet verplicht is, verschijnt het overgrote deel in lederhosen of dirndl. „Je ziet toch wel dat iedereen het leuk vindt om in dat thema mee te gaan. Naar schatting is 80 tot 90 procent in traditionele kleding aanwezig. Maar het moet zeker niet.”
Waarom het Oktoberfest in Panningen zo goed aanslaat, vinden de organisatoren moeilijk te verklaren. „Geen idee. Het werkt”, klinkt het nuchter. „Er komen ongeveer 2000 mensen in het weekend hiernaartoe, dus er is blijkbaar behoefte aan. Je ziet in München natuurlijk ook dat het volle bak is. Het is hip.”
Aan één belangrijke voorwaarde voor een geslaagd Oktoberfest is in ieder geval al voldaan. De biervoorraad is binnen. „Het bier is zojuist geleverd en het staat helemaal koud.”